Reenkarnasyon: En İyi Kanıt

DİNLER

AvatarYazar:

Daha önce yaşadın mı? Reenkarnasyon kavramı, ruhlarımızın yüzyıllar boyu, hatta binlerce yıl boyunca birçok yaşam yaşayabilmesidir. Antik çağlardan beri neredeyse her kültürde var olmuştur. Mısırlılar, Rumlar, Romalılar ve Aztekler, ölümden sonra bir cesetten diğerine “ruhların göçüne” iman ettiler. Bu, Hinduizmin temel bir önsezisi.

Reenkarnasyon resmi Hristiyan doktrininin bir parçası olmasa da, birçok Hristiyan buna inanır veya en azından varlığını kabul eder.

İnanca göre, çarmıha gerilen İsa üç gün sonra yeniden doğmuştu. Hiç de şaşırtıcı değil; Ölümden sonra, başka bir kişi olarak, belki de karşı cinsiyette ya da hayatta tamamen farklı bir istasyon olarak yaşayabileceğimiz fikri, ilginç ve birçok insanın çekici olduğu fikri.

Reenkarnasyon sadece bir fikir mi, yoksa onu destekleyen gerçek kanıt var mı? İşte, bazı durumlarda, hayatlarını konuya adamış araştırmacılar tarafından toplanan en iyi kanıtlardan bazıları. İnceleyin, sonra kendiniz karar verin.

Geçmiş Yaşam Regresyon Hipnozu

Geçmişin yaşamlarına hipnoz yoluyla ulaşma uygulaması, tartışmalara yol açıyor çünkü öncelikle hipnoz güvenilir bir araç değil. Hipnoz bilincin zihnine ulaşmasına kesinlikle yardımcı olabilir, ancak burada bulunan bilgiler doğru olarak güvenilir değildir. Uygulamanın sahte anılar yaratabileceği gösterilmiştir . Bununla birlikte, regresyon hipnozunun elden çıkarılması gerektiği anlamına gelmez.

Geçmiş hayat bilgileri araştırma yoluyla doğrulanabiliyorsa, reenkarnasyon davası daha ciddiye alınabilir.

Hipnoz yoluyla geçmiş yaşam gerilemesinin en ünlü vakası, Ruth Simmons’un gerçeği . 1952’de terapisti Morey Bernstein, doğum noktasının ötesine geri döndü. Aniden Ruth, İrlandalı bir aksanla konuşmaya başladı ve adının 19. yüzyılda Belfast, İrlanda’da yaşayan Bridey Murphy olduğunu iddia etti.

Ruth, hayatının birçok ayrıntısını Bridey olarak hatırlattı, ancak maalesef Bayan Murphy’nin gerçekten var olup olmadığını öğrenme girişimleri başarısız oldu. Bununla birlikte, hikayesinin gerçeği hakkında dolaylı deliller vardı. Bridgn, hipnoz altında, Belfast’taki yiyeceklerini alan iki marketin isimlerinden Bay Farr ve John Carrigan’dan bahsetti. Belfast kütüphanecisi, her iki adamı da market olarak listeleyen 1865-1866 için bir şehir rehberi bulmuştur. Hikayesi hem Bernstein’ın yaptığı bir kitapta hem de Bridey Murphy için 1956’da yayınlanan bir filmde anlatıldı .

Reenkarnasyona Yönelik Hastalıklar Ve Fiziksel Aileler

Hayat boyu sürecek bir hastalığınız veya fiziksel acınız var mı? Kökleri bazı geçmiş yaşam travmalarında olabilir, bazı araştırmacılar şüphelidir.

In “Biz Gerçekten Önce Yaşadıgınız?” , Michael C. Pollack, Doktora, CCHT bel ağrısı, yıllar içinde giderek daha da kötüye gittiğini ve faaliyetlerini sınırladığını anlatıyor. Geçmişte yapılan yaşam terapi seanslarında olası bir sebep bulduğuna inanıyor: “Alt sırta bıçaklanarak veya mızrıltığımda öldürüldüğüm en az üç ömrü yaşamış olduğumu keşfettim. geçmiş yaşam deneyimleri, sırtım iyileşmeye başladı. ”

Geçmiş bir yaşam terapisti olan Nicola Dexter tarafından yapılan araştırmalar, bazı hastalarında hastalıklarla geçmiş yaşamlar arasındaki korelasyonları keşfetti; bunlardan bir önceki yaşamında tuzlu su yutan bulimia hastası; bir kilisenin tavan oymacılığı ve yere düşerek öldürüldü neden kapalı yükseklik korkusu; Aynı kola zarar veren bir römorkör savaşına katılarak omuz ve kol bölgesinde kalıcı bir sorun; tıraş makinesi ve tıraş korkusu köklü bir nedenden ötürü müşterinin birinin parmaklarını bir kılıçla doğranmış olduğu bir cezaya çarptırıldı ve sonra cezalandırma tüm elini kesinceye kadar.

8 Replies to “Reenkarnasyon: En İyi Kanıt”

 1. Avatar Yasar dedi ki:

  Reenkarnasyon tam bir saçmalık bana kalırsa. İnsanları kandırmanın bir başka yolu. İnsan bir kez yasar. Bizim inancımıza ters şeyler.

  • Avatar suçtu dedi ki:

   Bana kalırsa dediğin için haklısın. Ancak:“Sizi biz yarattık, biz! Tasdik etseydiniz olmaz mıydı? Akıttığınız meniyi gördünüz mü? Siz mi yaratıyorsunuz onu, yoksa yaratıcılar bizler miyiz? Ölümü aranızda biz takdir ettik. Yerinize diğer benzerlerinizi getireceğiz ve sizi bilemiyeceğiniz bir şekilde yeniden oluşturacağız. Yemin olsun, ilk yaratışı/yaratılışı bildiniz. Peki düşünüp ibret alsanız olmaz mı?” Vakıa 57-62
   kur’ana göre reankarnosyon a işaret edilmektedir.

 2. Avatar Yilmaz dedi ki:

  Bencede reenkarnasyon bir uydurmacadan ibaret. İnsanlari hallerine razi etmek icin gerinkalmis tiplumlarca uydurulmus bir fikir

 3. Avatar Esma dedi ki:

  Kesinlikle reenkarnasyona inanmıyorum ve bu konuda tecrübe ve yaşadılarını anlatanlarıda samimi hiç bulmadım bugüne kadar

 4. Avatar mutlu dedi ki:

  Akıllı bir insan reankarnasyona inanır mı? Artı olarak Müslüman bir insanın buna inanması dinden çıkmasına sebebiyet verir. Dikkatli olmak lazım.

 5. Avatar Fatih dedi ki:

  Bir donem unlukerde yapiyodu bu reerkarnasyonu yok uyutuyolardi da bilmen simdi nerdesin onceki hayatinda napiyodun vs vs. Milleti yiyolardi .

 6. Avatar müzeyyen dedi ki:

  yani saçmalık deyip bir kenera atmaktansa üzerinde araştırmaya geğer bir konu belki bir açıklaması vardır..

 7. Avatar Mehmet dedi ki:

  inançtan ziyade bilimsel olarak da imkansız geliyor bana bu düşünce. ama ısrarla renkarnasyonun gerçek olduğunu vurgulayanlarda yok değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
Hekimim Yanımda Yatay Geçiş film izle yabancı film izle