Ölüm Sonrasında Gerçekleşen Olaylar

GenelYAŞAM

AvatarYazar:

Her nefis mutlaka ölümü tadacaktır. Kimi saatler sonra, kimi günler, aylar, kimi de yıllar sonra. Peki ölüm sadece bedenin dünyadan göç etmesiyle mi son buluyor?
Bir kişinin ölmeden önce vücudunda ya da fiziksel olarak davranışlarınla değişiklik gözlendiği gibi ölümünden sonra da gerçekleşen değişiklikler vardır. Bunlardan haberimiz var mı?

Kişi öldükten sonra ilk olarak vücut sıcaklığında bir değişme olacaktır, yaklaşık 1 santigrat derece düşecektir ve bu değer bir sonraki güne kadar 24 santigrat dereceyi bulacaktır. Ardından ağız ve gözleri bir daha açılmayacak şekilde kapanır. Kasları yavaş yavaş gevşer. Vücudun alt bölgelerinde morarmalar görünür. Bu morarma olayı ölüm kapıyı çalmaya yakın da görünür. Ölümden sonra da artış gösterir. Vücut yavaşça çürür. Ancak herkes ölümden sonra hala tırnak ve saçların uzadığını düşünüyor. Fakat ölümden sonra yalnızca et tırnaktan ayrıldığı için uzama olayı gerçekleşiyor gibi görünür. Ayrıca ölümden sonra ceset rengi de aynı kalmıyor. 72 saat içinde bakterilerin bağırsak duvarlarına ilerleyerek cesedin rengini yeşil bir görüntüye kavuşturur. Her an kötüye giden ölüm sonrası anlarda 3. Hafta da vücudun şişmesi ve ardından organları çürüterek karnı balon gibi şişirdikten sonra patlaması görülür. Ve bu ses o kadar güçlüdür ki mezarın üzerinden duyulabilir. Mezar ziyaretine giden kişiler de ilginç sesleri duymasının sebebi budur. Beden artık tamamen birbirinden ayrılmıştır. Anlaşılan ölümün hiç beklenmedik bir anda kapıyı çalması ile beklenmedik olaylarla karşılaşacağız. Ölümü ne zaman tadacağımızı bilmediğimizden yapmamız gerekenleri yapma vakti. Çünkü kimse bilmez ölümün ne zaman geleceğini, ne zaman bu dünyadan göçeceğini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
film izle yabancı film izle