Lloyds Bankası Kripto Para Alımını Yasakladı

Genel

AvatarYazar:

Bankalar, dijital para biriminin dalma değerinin insanları tehlikeli borçlara bırakacağından korkuyor.

Lloyds bankası, müşterilerin bitcoin satın almak için kredi kartlarını kullanmalarını yasaklamış. Bankacılık grubu, insanlar kredi ile şifreli para birimi satın alarak ve ardından değer düşmeye devam ederse kaybederek, tehlikeli bir borçta kalacaklarından korkuyorlar. Lloyds Banking Group, endüstride insanlara şifreli para birimi satın almak için kredi kartı kullanmalarını yasaklayan ilk kuruluştur. Halifax, İskoçya Bankası ve MBNA da dahil olmak üzere grubun tüm bankalarını kapsar.

Bankacılık endüstrisi, pek çok kişinin kredi kartını kullanıp bitcoin satın alabileceğinden endişe ediyor, ancak kriptokrasi fiyatlarında sürekli düşüş yaşarken değer kaybedeceklerini görüyor. Analistler bunun sonucunda, büyük borçlar ile bırakılacaklarını düşünüyorlar. İngiltere’de önemli sayıda insanın, Aralık ayında neredeyse 20.000 $’üstüne çıkan Bitcoin’i aldığını görüntüledi.

Bankacılık grubu sözcüsü, “Lloyds Bank, Bank of Scotland, Halifax ve MBNA’nın karşısında, şifreli para birimi satın alımını içeren kredi kartı işlemlerini kabul etmiyoruz” dedi. Hareket, ABD, Güney Kore, Çin, Rusya ve Hindistan’daki düzenleyiciler tarafından şifreleme yüzünden yapılan uyarıları takip ediyor.

Fransa’nın maliye bakanı kripto para birimleri için daha sert kurallar istedi. Bu arada Facebook, kullanıcılar tarafından yapılan son eleştiriler sonrasında, haberlerinde ısrarla dolandırıcılık ve sahtekarlıklar yapılmasıyla ilgili olarak, bitcoin ve diğer kripto para birimleri için reklam yayınlarını yasakladı. Uzmanlar, kripto para birimlerinin suçluların ve sahte devletlerin gizli işlemlerini gerçekleştirmek için kullandıklarını söylüyor.

Berkshire Hathaway başkanı ve CEO, sayısal para birimini eleştiren seslerin korosuna katıldı. Açıklamaları, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelendirdiği için pişman olduğunu söylediği günün hemen sonrasında geldi.

Kaydırmaya rağmen, bitcoin’in mevcut değeri, Ocak 2017’de kaydedilen 900 $ ‘dan  daha yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
Hekimim Yanımda Yatay Geçiş film izle yabancı film izle