Kargaların Mükemmel Zekaları

GenelHAYVANLAR VE DOĞA

AvatarYazar:

Kargalar, kuzgunlar ve jayler Corvidae kuş ailesine aittir . Tarih boyunca insanlar bu kuşların zekasına hayret etmişlerdir.Yerine göre yırtıcı varlıklardır.Onları biraz ürpertici bulabiliriz ancak muhteşem bir zekaya sahip varlıklardır.Bir karganın beyni sadece bir insan parmağının büyüklüğündedir.Kargalar tarlalara ve ürünlere zarar veren bir üne sahiptirler.Yaklaşık 40 tür karga vardır.Kargalar dünyanın her yerinde çeşitli yaşam alanlarında bulunabilir.Kargalar sosyal varlıklardır.Aynı zamanda da meraklıdırlar.Yüksek ve sert bir ses tonları vardır.
Kargalar insanların yüzünü tanımlayabilir ve o yüzü ne olursa olsun unutmamaktadırlar.Karga iletişimi yeterince anlaşılmamıştır. Sesin yoğunluğu, ritmi ve süresi diğer hayvanlarla karşılaştırıldığında çok karmaşık gelmiştir.Kargalar ona yapılan hareketleri,saldırıları da asla unutmazlar.Problem çözme becerileri çok iyidir.
Kargalar bulundukları yerdeki araçları kullanıp sorunları çözebilirler.Bunu testde ettiler.Derin bir kaba su koydular ve karga susadı.Susayınca suyun seviyesini yükseltmek için kaba taş atmaya başladı.Bu testde kargaların harika bir zekaya sahip olduklarını tekar gösterdi.
Gelecek için planlama sadece insani bir özellik değildir. Örneğin sincaplar da yemeklerini kötü durumlar için saklarlar. Kargalar sadece gelecekteki olayları planlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer kargaları da düşünürler.Karga yemeğini saklarken etrafa bakar eğer birinin onu izlediğini görürse hemen başka bir yer bulmak için uçar.
Kargalar insan dünyasında hayata adapte olmuştur. Ne yaptığımızı izler ve bizden öğrenirler..Kargalar, en iyi temizlik zamanlarından yararlanmak için restoran programları ve çöp günlerini ezberledikleri bilinmektedir.
Modern bilim adamları , farklı türler arasında bir zeka testi uygulamak neredeyse imkansız olduğunu fark ederler çünkü bir hayvanın problem çözme, hafızaları ve farkındalık becerisi, beynindeki kadar vücut şekli ve habitatına bağlıdır. Yine de, insan zekasını ölçmek için kullanılan aynı standartlarla bile, kargalar süper zekidir.
Kargalar ölü hayvanlarında temizlerler.Birçok karga türü yalnızdır, ancak çoğunlukla gruplar halinde yemlenirler.

One Reply to “Kargaların Mükemmel Zekaları”

  1. Avatar Emre Demirci dedi ki:

    Kargaların Mükemmel Zekaları gerçekten var buna kısaca şahit oldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
film izle yabancı film izle eros film izle Yatay Geçiş