İnsanları Öldürmek için Kullanılan 3 Zehir

YAŞAM

AvatarYazar:

Ünlü toksikoloji uzmanı Paracelsus’a göre, her doz zehir getiriyor. Başka bir deyişle her kimyasal, yeterince alırsanız zehir olarak düşünülebilir. Su ve demir gibi bazı kimyasallar hayat için gereklidir, fakat doğru miktarda alındığı taktirde. Diğer kimyasallar öylesine tehlikelidir ki bunlar zehirlidir. Birçok zehirin terapötik kullanımları var, ancak bir kaçının cinayet ve intihar için tercih edilen bir statüye sahip olduğu biliniyor. İşte bazı önemli örnekler.

 

 

1) Asp Venom

Yılan zehri intihar için hoş olmayan bir zehir ve tehlikeli bir cinayet silahıdır çünkü onu kullanmak için zehri, zehirli bir yılandan çıkarmak gerekir. Muhtemelen en ünlü yılan zehiri kullanımı Cleopatra’nın intihardır. Modern tarihçiler Cleopatra’nın intihar edip öldüğünden emin değil mi, yoksa toksik bir salve ölümü yerine bir yılanın neden olabileceğine dair kanıtlar mevcut mu? Kleopatra gerçekten bir asp tarafından ısırılmış olsaydı, hızlı ve acısız bir ölüm olmazdı. Asp, Mısır Kobrası’na verilen farklı bir isim olmakla birlikte Kleopatra’nın bildiği bir yılan. Yılan ısırığının son derece acı verici, ancak her zaman öldürücü olmadığı biliniyordu. Kobra zehiri nörotoksinleri ve sitotoksinleri içerir. Zehir, felç, baş ağrısı, mide bulantısı ve konvülsiyonlara yol açarken, ısırık alan bölge kabarır ve şişer.

 

 

2) Asp Venom

Zehirli hemlock ( Conium maculatum ) havuç benzeri kökleri olan uzun çiçekli bitkidir. Bitkinin tüm parçaları toksik alkaloidler açısından zengindir ve bu da solunum yetmezliğinden felç ve ölüme neden olabilir. Sona erdiğinde, hemlock zehirlenmesi mağduru hareket edemez, ancak çevresinin farkında olarak kalır.

 

 

3) Striknin

Zehirli striknin bitki tohumlarından oluşur Strychnos nux Vomica . Toksini ilk izole eden kimyagerler, sıtmanın tedavisinde kullanılan aynı kaynaktan kinini de aldılar. Hemlock ve belladonna’daki alkaloidler gibi, striychnin felç ederek solunum yetmezliği ile öldürür. Zehir için panzehir yok. Strychnine fare zehirinde ortak bir etken madde olmuştur ancak panzehir olmadığından, çoğunlukla daha güvenli toksinler kullanılmaktadır. Bu, çocukları ve evcil hayvanları kazara zehirlenmeye karşı korumak için sürmekte olan bir çabanın bir parçası olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
Hekimim Yanımda Yatay Geçiş film izle yabancı film izle