İnsan Beyninin Yüzde Kaçını Kullanabilir

BİLİMGenel

AvatarYazar:

İnsanlar beyinlerinin sadece %10’nu kullanmaktadır.Geriye kalan kısmı da kullanabilirseniz çok daha farklı şeyler yapabilirsiniz.Süper bir dahi olabilirsiniz veya zihin okuma ve telekinezi gibi özellikler edinebilirsiniz.Bu konu birçok filme fikir oldu.
Yetişkin bir bireyin beyni sadece vücut kütlesinin yüzde ikisini oluşturur, ancak vücudun enerjisinin yüzde 20’sini tüketir.
Yıllar geçtikçe, beyin bilimcileri, renkleri ya da problem çözmeyi tanımalarına rağmen , beynin farklı bölümlerinin belirli işlevlerden sorumlu olduğunu kanıtlamışlardır.Örneğin, bu metni akıllı telefonunuzda okurken, görme, okuduğunu anlama ve telefonunuzu tutmadan sorumlu olanlar dahil, beyninizin bazı bölümleri daha aktif olacaktır.Beynimizin daha büyük bir kısmını kullanabilmek için beyin egzersizler,spor gibi aktiviteler yapmalıyız.
Çalışmalar beynin çok küçük bir bölümüne zarar verici olmasının yıkıcı sonuçlar doğurabileceğini göstermiştir.Beyin travması ve karbonmonoksit zehirlenmesi gibi kazaların beyinde bir zarar oluşturmamaktadır.

4 Replies to “İnsan Beyninin Yüzde Kaçını Kullanabilir”

 1. Avatar hasan kavak dedi ki:

  beynimizin kullanım yüzdesini yükseltmek tamamen bizim elimizde olduğuna inanıyorum. İçsel dinamiklerle yapamayacağım yok.

 2. Avatar Orhan Hoca dedi ki:

  Lucy filmini izleyenler bilir izlemeyenlerde bence bir an evvel izlemelidir.
  Lucy filminde beynin % 100 kullanınca neler olduğuna hayret edip heyecanla izleyeceğiniz film.
  Belki de tam kapasite ile kullanmamak daha hayırlı bizim için 🙂

 3. Avatar Fatih dedi ki:

  En yüksek zekaya Peygamberlerin ulaştığını duymuştum.

 4. Avatar Ece dedi ki:

  bence bunu kullanmasını bilsek %50 ye kadar çıkabilecegimizi düşünüyorum lakin evren buna eğitim buna izin vermiyor %5 aklımız var diye biliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
Hekimim Yanımda Yatay Geçiş film izle yabancı film izle