Hangi ülkelerde esrar yasaldır?

YAŞAM

AvatarYazar:

Esrar, Amerika Birleşik Devletleri’nde rekreasyonel kullanım için yasal olan dört eyalet vardır. Bunlar Alaska, Colorado, Oregon ve Washington’dur. Washington, DC, esrarın dinlendirici kullanımına da izin verir.
Dört eyalette de tıbbi amaçlı marihuana kullanımına izin verilmişti.
Esrar Yasallaştırma Artıları ve Eksileri
Colorado ve Washington, maddenin rekreasyonel olarak kullanımını 2012’de yasalaştıran ilk ülkelerdendir.

 Colorado
Colorado’daki sandık girişimine Değişiklik 64 adı verildi.Önerinin 2012 yılında, 6 Kasım 2012’de bu eyalette seçmenlerin yüzde 55,3’ü tarafından desteklenen bir toplantıyla geçildi.Devlet anayasa değişikliği, 21 yaşın üzerindeki herhangi bir mecburi kişinin bir ons veya 28.5 gram esrar kullanmasına izin verir. Mahalle sakinleri, değişiklikle esrar bitkilerini az da olsa büyütebilirler.Buna ek olarak, üreticiler esrarlarını Colorado’da satamazlar.Esrar sadece alkol satan birçok eyalette olanlara benzer şekilde devlet lisanslı mağazalar tarafından satılıktır. Yayınlanan raporlara göre, ilk mağaza 2014’te açıldı.

 WASHINGTON
Washington’da onaylanan oya İnisiyatif 502 adı verildi. Colorado Reform 64’e çok benziyordu; bu durum, 21 yaş ve üzerindeki devlet sakinlerinin tepkileri için bir ons’a kadar esrar kalmasına izin veriyor. Söz konusu tedbir, 2012 yılında devletteki seçmenlerin yüzde 55,7’sinin desteğiyle geçti.

 ALASKA
Alaska, Şubat 2015’te eğlence marihuana kullanımına izin veren üçüncü devlet oldu. Alaska’da esrar yasallaştırması, Kasım ayında 2014’te oyların% 53’ünün maddenin özel yerlerde kullanılmasına izin verdiğinde oy kullanması için bir referandumla geldi.Bununla birlikte, kamuoyunda sigara tenceresi, 100 $ tutarında mütevazı bir para cezası ile cezalandırılacaktı.
Alaska’daki marihuananın özel kullanımı ilk kez 1975 yılında devlet yüksek mahkemesinin, az miktarda maddenin devlet eyaletinin anayasanın gizlilik hakkı garantisi altında korunmasına karar verdiği bir hak olarak ilan edildi.
Alaska eyalet yasası uyarınca, 21 yaş ve üstü yetişkinler bir ons esrar taşıyabilir ve altı bitki sahibi olabilirler.

OREGON
Oregon, Temmuz 2015’te esrar kullanımına izin veren dördüncü devlet oldu. Oregon’daki esrar yasallaşması, seçmenlerin yüzde 56’sının hamleyi desteklediği Kasım 2014’te oy kullanma girişimi ile geldi.
Oregonians, kamuoyunda esrar bir ons kadar ve evlerinde 8 ons’a kadar sahip olmasına izin verilir. Ayrıca evlerinde dört bitki kadar yetişmesine izin verilir.

Columbia bölgesi
Washington, DC, 2015 Şubatında esrar kullanımını yasallaştırdı. Bu tedbir, Kasım 2014’teki bir oy pusulasında yüzde 65 oyla desteklendi. Ülkenin başkentindeyseniz, 2 ons’a kadar esrar taşıyabilir ve evinizde altı bitki kadar yetiştirebilirsiniz. Aynı zamanda bir arkadaşınıza bir ons pota “hediye” ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
Hekimim Yanımda Yatay Geçiş film izle yabancı film izle