En Yavaş Hayvanlar

GenelHAYVANLAR VE DOĞA

AvatarYazar:

Hayvan krallığında, yavaş hareket eden bir varlık olmak tehlikeli olabilir.Yırtıcılardan hızlarıyla kaçamadıkları için onlarda kamuflaj olmayı savunma mekanizmaları olarak kullanırlar.Tehlikelere rağmen yavaş hareket etmenin olumlu yanları da vardır.Yavaş olan hayvanlar az dinlenirler ve metobolizmaları hızlıdır.Bu sayede uzun yaşarlar.
Sloths (Tembel Hayvan)


Orta ve Güney Amerika’da yaşarlar.Megalonychidae, Bradypodidae familyalarına ait 6 türleri vardır.Orta büyüklükte olan memelilerdir.Günde 15-18 saat uyurlar.Elleri ve ayakları kavisli pençelere sahiptir, bu da onların ağaçlardan asılmasına izin verir.Gün içinde bolca besin tüketirler.Aşırı yavaş hareket eden varlıklardır.
Dev kaplumbağa


Dev kaplumbağa Testudinidae ailesindeki bir sürüngen . Bu kaplumbağalar saatte yarım milden daha az bir hızla hareket ederler.En uzun ömürlü hayvanlardan birisidirler.Sıklıkla 100 yaşın üzerinde yaşarlar, bazıları 200 yaşında kadar ulaşmıştır.Sırtındaki kabuk sayesinde yırtıcılardan korunurlar.Bu hayvanlara karşı en büyük tehdit, yaşam alanı ve gıda kaybıdır .
Denizyıldızı


Denizyıldızı ,yıldız şekilli omurgasızlardır. Genellikle bir merkez diski ve beş kolu vardır.Bazı türlerin beten fazla kolu vardır ancak yaygın olanı beş kollu olan türüdür.Çoğu denizyıldızı hareket etme gereği duymaz.Bir dakikada bir kaç santim hareket ederler.
Salyangoz


Yetişkin salyangozları, sert bir kabuğa sahiptir.Salyangozlar, saniyede yaklaşık 1,3 santimetre hareket ederler.Hareket ettiklerinde mukus salgılarlar.Mukus sayesinde eğimli yerlere ulaşabilirler.Mukus onları yırtıcı hayvanlardan korur.
Sümüklü Böcek


Sümüklü böcekler salyangozlara benzeyen varlıklardır.Ancak kabukları yoktur.Saniyede yaklaşık 1.3 santimetre kadar ilerleyebilirler.Sümüklü böcekler vücutlarını örten ve etrafta hareket etmelerine , yüzeylere yapışmasına yardımcı olan mukus üretirler.Sülük mukus onları avcıların alması için kaygan ve zor hale getirir. Mukusun da kötü bir tadı vardır, bu da onları hoş olmayan bir hale getirir.Yırtıcı hayvanlardan bu şekilde kurtulabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
film izle yabancı film izle eros film izle Yatay Geçiş