Barack Obama’nın İnancı

Genel

AvatarYazar:

Columbia University, BADin ve iman meseleleri, seçim ve cumhurbaşkanlığı kampanyaları sırasında sıkça ön plana çıkmaktadır.
BARACK OBAMA’NIN SİYASİ GÖRÜNÜMÜ:
Parti: Demokratik
Yaş: 50
Eğitim:
Columbia University, BA
Harvard Law School, JD
Deneyim Başkanlığı : Avukat, Illinois Eyalet Senatörü

Başkan Barack Obama dini bir ailede büyümedi. Annesi gibi “örgütlü bir dinin sağlıklı bir şüpheciliği ile büyüdüğünü” söyledi. Babası Müslüman olarak doğdu, ancak yetişkin olunca ateist oldu . Annesinin aile üyeleri, “pratik yapmayan” Baptistler ve Metodistler idi . Üniversiteden sonra “ruhsal bir ikilem” ile karşılaştı. Hayatında bir şeylerin farkında olmadığı için kilisede olduğu düşünülüyordu.

Obama, Tanrı’nın kendisini iradesine sunmaya ve gerçeği keşfetmeye adamış olduğuna karar vermeye başladığını söyledi. Bir gün, Chicago’daki Trinity United Church of the Hollywood koridorunda yürüdü ve Hıristiyan inancını teyit etti.

Obama, kilisenin 20 yıllık bir üyesi olarak kaldığı yerde, kendisinin ve Michelle’in nerede evlendiği ve çocuklarının vaftiz edildiği İsa Mesih’in bulunduğu yerdeydi “dedi.

Haziran 2006’da “Yenileme Çağrısı” Açılış Konuşmasında Obama kendisini ilerici bir Hıristiyan olarak bahsetti.
* Mayıs 2008’de Obama, bir basın konferansında Trinity üyeliğinden resmi istifasını ilan etti ve kendisinin ve ailenin Ocak 2009’dan sonra başka bir kilise bulma kararı aldığını söyledi: “hayatımızın nasıl bir hale geleceğini biliyoruz. ” Ayrıca, “Benim inancım, ait olduğum kiliseye bağlı değil” dedi.
Mart 2010’da Obama , Today’s Matt Lauer ile yaptığı özel röportajda kendisinin ve ailesinin Washington’da bir cemaate katılmayacağını doğruladı . Aksine, Obama, Evergreen Şapel’i Camp David’de “aileler olarak ibadet için en sevilen yer” olarak benimsemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
Hekimim Yanımda Yatay Geçiş film izle yabancı film izle