Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

METAFİZİK

AvatarYazar:

          Astral seyahat kavramı okültizm ve teozofi kapsamında kullanılan bir kavramdır. Bu anlayış; parapsikoloji olayına inanan adamların esiri beden veya astral beden olarak adlandırdığı, ince madde olarak gösterilen maddelerden oluştuğu söylenen bedenle yapılan bir tür seyahattir.Bu sırada yaşandığı söylenen deneyimleri ifade eder. Astral seyahat insanın bilinci yerindeyken, fiziksel bedenin dışında ve başka mekanlarda gerçekleştiği söylenen bir süreçtir. Bu olayın öteki beden dışı deneyimler arasında özel bir yeri olması insanın bunu iradesi dahilinde gerçekleştirebilmek bildiği iddiası ve deneyim sırasında bilinçli olunmasından kaynaklanmaktadır. Vücuttan çıkan ruhun vücutla bağını koparmadan başka bir devire geçmesi ve bedenin haricinde seyahat edebilmesi olarak da tanımlanan astral seyahat, seyahat ederken vücutta, beden de belli çalışmalar gösterir. Tüm yük zihinde değildir ve ruhun da belli görevleri vardır.

Astral seyahat kavramı okültizm ve teozofi kapsamında kullanılan bir kavramdır. Bu anlayış; parapsikoloji olayına inanan adamların esiri beden veya astral beden olarak adlandırdığı, ince madde olarak gösterilen maddelerden oluştuğu söylenen bedenle yapılan bir tür seyahattir.Bu sırada yaşandığı söylenen deneyimleri ifade eder. Astral seyahat insanın bilinci yerindeyken, fiziksel bedenin dışında ve başka mekanlarda gerçekleştiği söylenen bir süreçtir. Bu olayın öteki beden dışı deneyimler arasında özel bir yeri olması insanın bunu iradesi dahilinde gerçekleştirebilmek bildiği iddiası ve deneyim sırasında bilinçli olunmasından kaynaklanmaktadır. Vücuttan çıkan ruhun vücutla bağını koparmadan başka bir devire geçmesi ve bedenin haricinde seyahat edebilmesi olarak da tanımlanan astral seyahat, seyahat ederken vücutta, beden de belli çalışmalar gösterir. Tüm yük zihinde değildir ve ruhun da belli görevleri vardır. Olayla bağlantılı olarak anlatılanlara göre ruh, fiziksel vücutla bağlantısını kesmeden başka bir şehire, ülkeye ve hatta uzak dünyalara veya galaksilere bile gidebilir. Duvarlar, camlar, kapalı kapılar gibi fiziksel nesneler ve mesafelerin astral beden için sorun olmadığı ileri sürülür. Birçok kişi astral yolculuk denemesini tehlikeli bulur. Başka bir söylenene göre de ruhun vücuttan dışarı çıkması mümkün olmamaktadır; astral vücut olarak nitelendirilen form ruhun ta kendisidir.

Astral seyahatin püf noktası ise; uykuda bilinçli olarak yapılmış durum olmasıdır. Yatmaktan teorik olarak hiç bir farkı yoktur. Bu yüzden geri dönememe gibi bir ihtimali ortadan kalkar. Tıpkı her gün uyumadan evvel acaba yarın uyanabilir miyim diye düşünmediğimiz gibi Astral seyehatde’de geri dönmezsem diyemeyiz. Aslında herkes neredeyse her gece astral seyahat ediyor ama bilinci yerinde olmadığı için hatırlamıyor. Amaç bilinçli olarak yapmak ve yaşadığımız şeyleri akılda tutmaktır.

Astral seyahati gerçekleştirebilmek için bazı adımları gerçekleştirmek gerekir. Bunlardan birisi ise başka bir şeye odaklanmaktır. Bunu sağlayabilmenin en güzel yolu da sırt üstü bir pozisyonda yatağa uzandığımızda gözlerimizi yumduğumuzda bir hayal kurmamız ve beynimizin bize az sonra yöneltecek olduğu senaryonun yazarlığını beynimize havale etmememiz olabilir.

One Reply to “Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?”

  1. Avatar yakup dedi ki:

    bu zamanda hala böyle şeylere inanan kaldımı yaa..?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"
Hekimim Yanımda Yatay Geçiş film izle yabancı film izle